Saçkıran Tedavisinde SADBE Kullanın

Saçkıran yani tıp dilindeki ismiyle “alopesi areata” çoğu insanda meydana gelebilen bir hastalık olduğu gibi sadece saç değil sakal, bıyık, kaş ve kirpik gibi kıl bulunan her yerde meydana gelebilmektedir.

Bu problemin neden meydana geldiği bilimsel açıdan netlik kazanmasa da karşılaşan hastalara bakıldığında ortak bazı nedenler görülmüştür. Saçkıranın sebeplerinden biri genetik faktörler olup, birinci dereceden yakınlarda görülmesidir. Yani anne babanızda daha önce saçkıran görüldüyse sizde olma olasılığı vardır ancak kesin denilemez. Ayrıca bu ailesinde saçkıran görülmeyen birinde ortaya çıkmayacak anlamını taşımamaktadır.

Diğer ikinci ve en sık sebep olan faktör ise stres, endişe, kaygı ve korku gibi depresif durumlardır. Kişi duygusal çöküntü yaşadığı bir durumda vücudu korumakla yükümlü olan bağışıklık sisteminin tam tersine çalışmasına ve kendi kendine saldırı düzenlemesine sebebiyet verebilmektedir. Bu saldırıda kıl kökleri olumsuz yönde etkilenerek üretimi durdurur ve dökülmeye maruz kalır.

Tedavi yöntemi her ne olursa olsun başarı sağlamak için ilk olarak stres ortadan kaldırılmalı ve motivasyon üst düzeyde olmalıdır. Stres ortadan kalktığında tedavi yöntemleri denenerek etki görülebilir.

SADBE %95 Oranında Başarı Gösterir
Az önce de belirtildiği üzere stresli durum veya ortamlardan mutlak koşulda uzak durmak gerekmektedir. Stres, sıkıntı gibi durumlar söz konusu oldukça tedavi maalesef sağlanamayacak ya da sağlansa bile rahatsızlık tekrar edecektir. Dolayısıyla motivasyonun yüksek tutulması fayda sağlayacaktır.

Dünya üzerinde saçkıran tedavisi için bilimselliği kanıtlanmış 2 madde vardır. Bunlardan biri DPCP, diğeri ise SADBE’dir. SADBE geçmiş yıllarda doktorların tavsiyesi üzerine tecrübeli eczacılar tarafından özel olarak hazırlanmakta ve hastaların kullanımına sunulmaktaydı.

Türkiye’nin saç uzmanı sloganı ile çeşitli ürünler üreten Hair Pharma bu isimden esinlenerek SADBE adında bir ürün geliştirmiştir ve oldukça başarılıdır. Roll-on formunda olan ürünün iki çeşidi bulunmaktadır. Bunlardan biri %0,1’lik diğeri ise %1’liktir. İlk olarak %0,1’lik kullanılarak başlanmalı ilk 3 aydan sonra ise %1’liğe geçiş yapılarak hız verilmelidir.

SADBE %95 Oranında Etkili ve Başarılı Bir Yardımcı Üründür
Dökülme yaşanılan alana roll-on formatında ki SADBE’yi bölgenin tamamen ıslandığından emin olana kadar sürün ve 4-5 saat kalmasını bekleyerek duş almayın. Eğer duş alacaksanız duşa girip çıktıktan sonra ürünü uygulayın. 6 ay kadar kullanmanız gereken ürünün ilk 3 ay %0,1’lik olanını, diğer takip eden 3 ay ise %1’lik olanını tercih edin.

Saçkıran çoğunlukla stres, üzüntü, moral bozukluğu ve benzeri psikolojik bozukluklar doğrultusunda vücudun savunma mekanizması olan bağışıklık sisteminin kendi kendine açtığı saldırı sonucunda ortaya çıkan bir rahatsızlıktır. İsmi her ne kadar saç kıran olsa da sakal, kaş ve bıyık gibi kıl bulunan her yerde meydana gelebilmektedir. Sitemizin amacı saçkıranın nedenleri, belirtileri ve tedavi yolları gibi bir çok konuda saçkıran hastalarını bilgilendirmektir.